1. Wąwozowy Rajd Rowerowy 


Wąwozowe Rajdy Rowerowe to wyprawy dedykowane turystom, którzy z roweru chcą poznać najpiękniejsze, najdłuższe, najciekawsze po prostu najlepsze kazimierskie wąwozy. Podczas wycieczki przekażemy Ci wiedzę na temat genezy wąwozów, ich nazwy a także florę i faunę w nich występującą. Mottem trasy jest zdanie: Korzeniowy to nie jedyny wąwóz w Kazimierzu! :) Czy wiecie, że okolice Kazimierza Dolnego to najbardziej „wąwozowe” miejsce w Europie? Na 1km2 przypada aż 12km wąwozów! Wiem, że wydaje się Wam to niemożliwe a jednak. Dlatego nasz rajd to ponad 26km trasy, 14 różnych wąwozów a czas trwania wycieczki od 3,5h do 4h. Zbiórka o godzinie 9:00 pod Studnią na Rynku. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona do 10. Wycieczki odbywają się w momencie gdy zapisanych jest troje uczestników. Cena wycieczki: dorośli - 40PLN / osoba, dzieci i młodzież – 30PLN / osoba. Minimalny wiek uczestników to 14 lat. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru górskiego z zaprzyjaźnionej wypożyczalni – 20PLN za rower na dzień. Ze względu na dużą liczbę wzniesień, bardzo zróżnicowany teren wycieczka jest wycieczką trudną – jednak tempo dostosowujemy do najwolniejszego uczestnika. Na trasie przewidziany jest przystanek regeneracyjny.

2. Familijna Wyprawa Rowerowa 

W letnie soboty zapraszamy na familijną wycieczkę rowerową dla wszystkich: od lat 1 do 101! Dystans 10 km – czas 2 godziny. Leniwe tempo, bez pośpiechu, bez trudu. Trasa łatwa, tylko jeden podjazd, wąwóz, las, Kamieniołom, Albrechtówka, Mięćmierz, Wisła. Częste przystanki na odpoczynek, pamiątkowe zdjęcia i podziwianie okolicy ;) Start o 16:00. Liczba miejsc w grupie ograniczona do 10. Minimalna liczba osób przy której wycieczka się odbędzie to 5. Cena wycieczki: dorośli – 20PLN / osoba, młodzież do lat 18 – 10PLN / osoba, dzieci do lat 6 – 5PLN / osoba. W cenie: usługa przewodnika terenowego, ubezpieczenie NNW. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów z zaprzyjaźnionej wypożyczalni – 20PLN za dzień.

3. Piknik na Skarpie   

W każdą niedzielę letniego sezonu proponujemy wycieczkę rowerową pod hasłem Piknik na Skarpie. To rodzinna wyprawa w swobodnym, leniwym tempie na Skarpę Dobrską – miejsce oddalone od kazimierskiego Rynku od niecałe 7km. Po dotarciu na miejsce czeka na Was przytulny koc piknikowy, suchy prowiant z jednej z najlepszych kazimierskich restauracji Knajpa Artystyczna, krystalicznie czyste powietrze i widoki zapierające dech w piersiach! Ale nie tylko sama Skarpa Dobrska Was zachwyci! Po drodze odwiedzimy trzy niesamowite punkty widokowe: Kamieniołom, Albrechtówkę i Mięćmierz. Powrót drogami i lasami Podgórza, Okala i Dąbrówki. A w trakcie wycieczki anegdoty, opowieści i historie o Kazimierzu i nie tylko ;) Wycieczka zaczyna i kończy się na kazimierskim Rynku. Trasa ma niecałe 20km – przewidywany czas wycieczki około 4 godzin. Start o 9:00. Liczba miejsc w grupie ograniczona do 10. Minimalna liczba osób przy której wycieczka się odbędzie to 3. Cena wycieczki: dorośli – 42PLN / osoba, młodzież 32PLN / osoba. W cenie: usługa przewodnika terenowego, prowiant na piknik, ubezpieczenie NNW. Minimalny wiek uczestników to 14 lat. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów z zaprzyjaźnionej wypożyczalni – 20PLN za dzień. A po wycieczce zapraszamy chętnych na obiad do Knajpy Artystycznej.

Terminy wszystkich stałych wycieczek rowerowych znajdziecie na bieżąco na naszym profilu facebook’owym www.facebook.com/KazimierzAktywnie w zakładce Wydarzenia. Zapisy poprzez maila na adres kontakt@kazimierzaktywnie.pl lub telefonicznie pod numerem790 658 858.

4. Wycieczki rowerowe dla grup zorganizowanych - termin dowolny, dystans dowolny, cel dowolny!

Przyjechaliście do Kazimierza i nie wiecie co ze sobą zrobić? Twierdzicie, że w Kazimierzu nie ma nic ciekawego i wszystko już widzieliście? Macie cały dzień wolny? A może tylko 2 godziny? Zapraszamy do nas! Z perspektywy roweru świat wygląda inaczej! Po krótkich konsultacjach ustalimy trasę: jej długość, stopień trudności, czas wycieczki. Możemy wybrać się na 5 kilometrową przejażdżkę lub 50 kilometrową wyprawę - wszystko w najbliższych okolicach Kazimierza! Z nami na pewno nie będziecie się nudzić! Wystarczy jeden mail na adres kontakt@kazimierzaktywnie.pl lub telefon pod numer 790-658-858.

 

Zarezerwuj swoją wycieczkę online na stronie : https://docs.google.com/forms/d/19oTRH4qiXYGj3HiX3Go9D58yck5YzN4RWjDjqpd3k9E/viewform

b_907_163_16777215_00_images_logo2.png